Roman Frodyma o Legionach

legiony_frodymaMuzeum Podkarpackie w Krośnie z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości serdecznie zaprasza na Spotkanie Muzealne z Romanem Frodymą zatytułowane „Legiony Polskie w Karpatach – w gawędzie przewodnickiej”, które odbędzie się 10 listopada 2016 r. o godz. 17 w Pałacu Biskupim przy ul. Piłsudskiego 16.  Wstęp 1 zł.
Roman Frodyma – przewodnik beskidzki, regionalista, członek Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Karpaty i Towarzystwa Karpackiego. Badacz historii cmentarzy wojennych z I wojny światowej na terenie dawnej Galicji. Od wielu lat prowadzi działania na rzecz ich ratowania. Gromadzi dokumentację historyczną, a opracowane materiały publikuje m.in. w almanachu karpackim „Płaj” i „Magurach”. Jest autorem przewodnika „Galicyjskie cmentarze wojenne”, który przez długie lata był jedną z niewielu książek na ten temat.
Tak się pięknie składa, że Roman Frodyma obchodzi w tym roku okrągłą, bo 70. rocznicę swoich urodzin, korzystając więc z okazji składamy mu serdeczne gratulacje i gorące życzenia kolejnych sukcesów na niwie ochrony wojennych cmentarzy karpackich. Wszystkiego karpackiego Roman!

Udostępnij