Wystawa „Huculszczyzna 2013”

logo_huculszczyzna_2013Koło Naukowe Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej „IX PIĘTRO” zaprasza na wystawę retrospektywną po XVI Wyprawie Naukowej w Karpaty Wschodnie „Huculszczyzna 2013”. Wyprawy studentów architektury na Huculszczyznę oraz wystawy retrospektywne po każdej ekspedycji, mają już długa tradycję. Pierwszy wyjazd odbył się w 1995 r. i od tej pory inicjatywa ta jest kontynuowana przez kolejne pokolenia studentów. rys_A_Fajer
Tegoroczna wyprawa odbyła się w dniach 8 – 24 lipca. Wzięły w niej udział 22 osoby. Pomiarami objęto 14 zabytkowych cerkwi typu huculskiego. Oprócz niezbędnej w późniejszym życiu zawodowym nauki inwentaryzowania budowli, studenci mieli okazję obcować z autentyczną kulturą ludową górali huculskich, podziwiać wnętrza bajecznie kolorowych cerkwi, ale przede wszystkim poznać ludzi, którzy witali ich zawsze z otwartymi ramionami. To wszystko sprawiło, że z pozoru zwykłe praktyki stały się dla wielu osób przygodą życia, o której będzie opowiadać ta wystawa fotografii oraz efektów pracy inwentaryzacyjnej.
Wernisaż wystawy odbędzie się 11 grudnia o godz. 18 w Instytucie Architektury i Urbanistyki PŁ przy al. Politechniki 6. Ekspozycji będzie towarzyszyć folder. Wstęp wolny.

Udostępnij