Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, że w dniach 22-24 września 2017 r. w Zawoi odbędzie się 33 już edycja Babiogórskiej Jesieni, jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie Beskidów, festiwalu który corocznie prezentuje folklor babiogórski oraz sztukę ludową regionu. Serdecznie i gorąco zapraszamy do udziału w nim wszystkich miłośników Karpat, tym bardziej, że tegoroczną Jesień w piątek 22 września w Sali Widowiskowej Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi Centrum rozpocznie seminarium naukowe Pro Memoria Urszuli Janickiej-Krzywdy. Życie niebanalne, zmarłej dwa lata temu członkini naszego Towarzystwa. Seminarium poprzedzi odsłonięcie pamiątkowej tablicy i uroczystość nadania Babiogórskiemu Centrum Kultury imienia Urszuli Janickiej-Krzywdy. W jego ramach przewidziano prezentację szeregu ciekawych referatów (program szczegółowy), prezentację poświęconej Urszuli książki oraz na zakończenie koncert piosenki turystycznej i poezji śpiewanej „Z krainy Łagodności” z udziałem Stanisława Figla oraz Andrzeja i Maryli Mrozów.
Poza tym w programie 33 Babiogórskiej Jesieni znajdziemy m.in.:
– w sobotę 23 września:
9.00 Przegląd zespołów regionalnych „Kultura i folklor Podbabiogórza”,
14.00 Redyk, widowisko zejścia owiec z hal i podziału stada, otwarcie festiwalu i wręczenie nagród w przeglądzie „Kultura i folklor Podbabiogórza”,15.30 Holny (Zakopane, Polska),
16.00 Trombitasi Stefanikovci i muzyka Daniela Damera (Słowacja),
16.30 Czardasz (Niedzica, Polska),
17.30 Bukowinski Zespoł Piesni i Tańca (Ukraina),
18.30 Juzyna, koncert z okazji 25-Lecia istnienia zespołu (Zawoja, Polska),
19.30 Kapela ze wsi Warszawa,
21.00 Ukrainian Folk,
22.30 Zabawa pod gwiazdami
– oraz w niedzielę 24 września:
12.00 Cieslica (Zawoja, Polska),
13.00 Hamernik (Kraków, Polska),
14.00 Zespoł Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej (Cieszyn, Polska),
15.00 Bukowiński Zespół Pieśni i Tańca (Ukraina),
16.00 FS Podpolanec (Słowacja),
17.00 Hoverla (Wrocław, Polska),
18.00 Rzoz (Bukowina Tatrzańska, Polska),
Ponadto przez dwa dni festiwalowe (sobota, niedziela) odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży, pokaz „Na szałasie”, pokazy rzemiosł tradycyjnych, wystawa „Tradycyjne rzemiosło pod Babią Górą”, a także Targi Sztuki i Rękodzieła Ludowego oraz wernisaż rzeźbiarskiej wystawy pokonkursowej „Życie pod Babią Górą”.
Kategorie