Album beskidzkoniskie

Z ogromna radością pragniemy wszystkim miłośnikom Beskidu Niskiego (i nie tylko im) zwiastować wspaniałą wiadomość – nakładem wydawnictwa „Ruthenus” ujrzy niebawem światło dzienne wyjątkowy album zatytułowany „Beskid Niski w fotografii Stanisława Krycińskiego”. Książka liczącą ponad 350 stron zawiera na nich reprodukcje ponad siedmiuset czarno-białych fotografii Beskidu Niskiego, wykonanych głównie w latach 70. i 80. XX w. i opatrzonych szczegółowymi komentarzami ich autora. Album swoją koncepcję, wybór zdjęć i redakcję zawdzięcza Jakubowi Łobockiem, wstępem zaś poprzedził go Andrzej Wielocha.
Promocja tej wyjątkowej publikacji odbędzie się – no gdzieżby indziej – w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej już za niecały miesiąc 5 kwietnia 2024 r. o godzinie 18. Wypełnią ją opowieści autora fotografii o okolicznościach ich powstania i o losach prezentowanych na nich obiektów. Będzie jej też towarzyszyć wystawa wybranych albumowych fotografii, którą chętni będą mogli oglądać jeszcze co najmniej przez miesiąc po promocji.
Jako, że Towarzystwo Karpackie zostało patronem medialnym tej niecodziennej książki, będziemy na naszym portalu informować o kolejnych odsłonach jej szlaku promocyjnego. Już teraz możemy zaprosić na 9 kwietnia o godz. 17 do auli Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie gdzie odbędzie się drugie spotkanie ze Staszkiem Krycińskim w ramach promocji jego albumu zorganizowane przez Koło Przewodników Turystycznych przy Oddziale PTTK Krosno. A kolejny przystanek na tym szlaku na pewno wypadnie w maju na Olchowieckim Kremeszu, bo przecież w tym albumie jest mnóstwo fotografii z Olchowca.

Udostępnij