IX Slajdowisko „Karpaty Rumuńskie w Weekend”

Towarzystwo Karpackie i Akademicki Klub Turystyczny „WATRA” zapraszają na IX Slajdowisko „Karpaty  Rumuńskie w Weekend”, które odbędzie się w dniach od 4 do 6 grudnia 2015 r. w Chatce AKT na Pietraszonce. Rozpoczęcie spotkania w piątek o godz. 20, zakończenie w niedzielę rano. pierraszonka_2015aCelem imprezy jest popularyzacja jednego z najatrakcyjniejszych obszarów górskich Europy oraz wymiana doświadczeń pomiędzy środowiskami turystycznymi przejawiającymi aktywność poznawczą na tym terenie. Skierowana jest do wszystkich zauroczonych pięknem rumuńskiego kraju oraz serdecznością jego mieszkańców. W programie znajdują się prezentacje zdjęć cyfrowych, filmów i przeźroczy z terenu całych Karpat rumuńskich, połączone ze wspomnieniami z wyjazdów, przygotowane przez miłośników tych gór. Szczegóły na www.akt.gliwice.pl.Wszyscy, którzy chcieliby zaprezentować swoje slajdy, lub fotki cyfrowe oraz podzielić się swoimi doświadczeniami, proszeni są o kontakt z Dariuszem „Dzidą” Czerniakiem, czerniak (małpa) poczta.onet.pl. Organizator zastrzega wstrzymanie przyjmowania zgłoszeń z chwilą wypełnienia programem fizycznie dostępnego czasu trwania imprezy.

Zagadka
Od pewnego czasu na plakatach slajdowiska pojawiają się charakterystyczne, a zarazem mało znane, osobliwości Karpat rumuńskich. Tak jest też tym razem. Należy podać nazwę skalnego wierzchołka z tegorocznego plakatu slajdowiska oraz odpowiedzieć w jakim paśmie górskim on się znajduje? Wskazanie grupy górskiej, w skład której wchodzi pasmo, to za mało. Pewnym ułatwieniem, choć niekoniecznie każdemu pomoże to w podaniu poprawnych odpowiedzi, może okazać się informacja, że skała ta wzmiankowana była w jednym z 49 tomów Almanachu Karpackiego „Płaj.” Osoba, która pierwsza poprawnie odpowie na obie części pytania, otrzyma w nagrodę jubileuszowy 50 numer „Płaju” z unikalną dedykacją od zespołu redakcyjnego almanachu. Odpowiedzi należy przesyłać mailem na adres organizatora: czerniak (małpa) poczta.onet.pl, nie później niż do 03 grudnia 2015.
W przypadku braku poprawnych odpowiedzi w ww. terminie, można będzie próbować szczęścia w pierwszym dniu slajdowiska do północy, składając u organizatora odpowiedzi na piśmie. Ogłoszenie zwycięzcy i wręczenie nagrody nastąpi drugiego dnia slajdowiska. Internauta, który jako pierwszy rozwiąże zagadkę, zostanie o tym fakcie poinformowany mailowo, aby zdążył przybyć do Chatki po odbiór nagrody. Członkowie Towarzystwa Karpackiego oraz AKT Watra mogą przystąpić do konkursu dopiero po 15 listopada 2015.

Udostępnij