Slajdowisko „Weekend z Karpatami Serbskimi”

karpaty_serbskieTowarzystwo Karpackie i Akademicki Klub Turystyczny „Watra” w Gliwicach zapraszają do Chatki AKT na Pietraszonce w Beskidzie Śląskim „Weekend z Karpatami Serbskimi”. Rozpoczęcie w piątek 5 grudnia o godz. 20, zakończenie w niedzielę 7 grudnia 2014. Celem imprezy jest zwrócenie uwagi na atrakcyjny krajobrazowo i przyrodniczo, a zupełnie nieznany polskim turystom obszar Karpat, położony we Wschodniej Serbii na południe od Przełomu Żelaznych Wrót. Pokazy skierowane są do wszystkich miłośników Karpat przejawiających aktywność poznawczą na ich terenie. Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy środowiskami turystycznymi z całego kraju. W programie znajdą się prezentacje przeźroczy oraz zdjęć cyfrowych z Karpat Serbskich, obrazujące krajobrazy gór, pokazujące ich atrakcje turystyczne oraz osobliwości przyrody. Uzupełnieniem będą prelekcje dotyczące kultury, historii, archeologii, zabytków architektury i techniki ziem Wschodniej Serbii, przygotowane przez znawców tematu. Szczegółowy program prelekcji tu (pdf) lub na www.akt.gliwice.pl
Na miejscu kuchnia turystyczna oraz możliwość zamówienia obiadu u gospodyni we wsi. Noclegi we własnych śpiworach, dla prelegentów i członków TK bezpłatne. Najdogodniejsze dojścia do Chatki: z PKP Wisła-Głębce ok. 2 godz., z przeł. Kubalonka ok. 1 godz., z Istebnej-Zaolzia ok. 40 min.
Osoby, które chciałyby zaprezentować swoje slajdy lub zdjęcia cyfrowe, proszone są o kontakt z Dariuszem Dzidą Czerniakiem, czerniak@poczta.onet.pl.

Udostępnij