Tablica Legionistów – raport drugi

a_tablica_02mZ prawdziwą przyjemności i nie bez satysfakcji pragniemy poinformować, że dzięki Waszej ofiarności na koncie zbiórki publicznej funduszy na wykonanie i uroczyste wmurowanie w kościele parafialnym w Nadwórnej tablicy upamiętniającej Kampanię Wschodniokarpacką Legionów Polskich 1914-15 mamy już ponad 10 000 zł!
Wszystkim dobrodziejom stokrotnie dziękujemy.
Prace nad tablicą są już w toku, a piecze nad nimi sprawuje członek naszego Towarzystwa dr Janusz Smaza, adiunkt w Pracowni Konserwacji i Restauracji Rzeźby Kamiennej warszawskiej ASP. Tu zaś prezentujemy ostateczną wersję projektu tablicy. Jeżeli po wykonaniu i wmurowaniu tablicy w filar kościoła parafialnego w Nadwórnej, na koncie zbiórki zostaną jeszcze jakieś pieniądze, przeznaczymy je na nadanie właściwej oprawy uroczystościom odsłonięcia tablicy – zakup wieców, szarf i zniczy oraz wykonanie plansz informacyjnych o Kampanii Karpackiej Legionów, które staną obok tablicy. Pełne rozliczenie wydatków zostanie zamieszczone na naszym portalu.
Przy okazji raportu o stanie zbiórki na tablicę przypominamy, że są jeszcze wolne miejsca na organizowanym przez nasze Towarzystwo wyjeździe autokarowym na Sesję Historyczną w Rafajłowej i uroczystości w Nadwórnej w dniach 29.09-5.10.2014 r. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresami mailowymi: jan.sklodowski@gmail.com lub smolitomek@wp.pl

Udostępnij