Efekty naszego apelu o wsparcie Ukrainy

Nasza dwudniowa zbiórka zaowocowała kwotą 4500 zł. Ponieważ okazało się, że odzież na którą zbieraliśmy została już skompletowana, część tej kwoty tj. 2609 zł. została przekazana Wojciechowi Brzosko, który wcześniej zainicjował zbiórkę na rzecz osób potrzebujących w Bystrzcu i urządzonego w szkole schroniska dla uchodźców. Pozostała kwota tj. 1891 zł. powędruje z kolejnym transportem do Bystrzca, a jeżeli będą problemy z dotarciem pod Czarnohorę, pieniądze zostaną przekazane na kontro organizatorów akcji. Jej koordynatorem w Bystrzcu jest Tetiana Palijczuk, wspierana przez wielu mieszkańców wsi.
Jednocześnie informujemy, iż samochód z już wcześniej zebraną odzieżą, żywnością, lekami itp., dzisiaj wczesnym popołudniem dotarł do Bystrzca (część leków przekazana zostanie „Obronie Terytorialnej” w Werchowynie).
Zbiórka środków trwa nadal, zwracamy się więc o dalsze jej wsparcie: bezpośrednio przez portal zrzutka.pl „Pomoc dla wsi Bystrec”, bądź o przekazywanie wpłat kol. Leszkowi Rymarowiczowi (kontakt podany w poprzednim wpisie), który przekaże je organizatorom.
Jak pisze z Bystrzca Julia Potiak, w górach jest spokojnie, wszyscy pracują, panie przygotowują posiłki dla potrzebujących, nauczyciele i uczniowie plotą siatki maskujące dla ukraińskiej armii, mężczyźni poszli na front lub działają w „Obronie Terytorialnej”. W górach zima, na rozdrożu w Czartaku rozlokowany jest blokpost, kontrolujący ruch w dolinie Czarnego Czeremoszu.
Apelujemy więc do „karpackich” o dalsze wsparcie. Kolejny transport na Huculszczyznę planowany jest w przyszłym tygodniu.
Pozdrawiamy mieszkańców vincenzowskiego Bystrzca i życzymy im, a także wszystkim Ukraińcom wytrwałości i zwycięstwa. Jesteśmy z Wami.

Udostępnij