Nagroda im. Feliksa Jasieńskiego 2020

14 października 2021 r. w Domu Spotkań z Historią w Warszawie wręczone zostały doroczne honorowe Nagrody „Kolekcjonerstwo – nauka i upowszechnianie” im. Feliksa Jasieńskiego ustanowione przez Muzeum Narodowe w Krakowie, Archiwum Polskiej Akademii Nauk oraz Dom Spotkań z Historią. Laureatami za rok 2020 zostali:
– Anita Soroko za książkę „Rysunki artystów polskich z Muzeum Lubomirskich we Lwowie”. Wydawnictwo Ossolinem, Wrocław 2020,
Radosław Kuty (Wyróżnienie) za bardzo karpacką książkę „Tatry i Zakopane w ilustracji Walerego Eljasza-Radzikowskiego”, Wydawnictwo Księgarnia i Antykwariat Górski „Filar”, Kielce 2020.
– Muzeum – Zamek Górków w Szamotułach za wystawę „Chwała Pacykowianom”, eksponaty ze zbiorów własnych oraz prywatnych kolekcji Doroty i Pawła Sobaszkiewiczów oraz Wojciecha Napierały.
– Fundacja Andrzeja Wróblewskiego z Warszawy oraz Moderna Galerija w Lublanie za wystawę „Andrzej Wróblewski. Waiting Room” i anglojęzyczny album autorstwa Magdaleny Ziółkowskiej i Wojciecha Grzybały.
– Tomasz Kuba Kozłowski za serię internetowych i multimedialnych prezentacji dedykowanych Kresom (w tym wiele karpackich!) zrealizowanych w oparciu o kolekcjonerskie zbiory.
Laureatom serdecznie gratulujemy. Więcej informacji i lista laureatów dotychczasowych edycji Nagrody oraz jej regulamin są dostępne na stronie kolekcjonerstwo.pl

Udostępnij