W cykl autorstwa Andrzeja Piecucha, znanego gorlickiego przewodnika i autora publikacji o tematyce krajoznawczej, zatytułowanym „Szlakiem małej i dużej architektury sakralnej gminy Uście Gorlickie” ukazały się ostatnio (domyślamy się, że w 2010 r. bo wydawca nie raczył w książkach umieścić daty ich wydania) dwa kolejne tomy. Zawierają one opisy krajoznawcze wsi wchodzących w skład gminy Uście Gorlickie. Oprócz szczegółowych informacji o istniejących i nieistniejących obiektach sakralnych, znajdziemy tu także wiele ciekawych wiadomości na temat przyrody i historii Beskidu Niskiego. W tomie 3 omówione zostały Uście Gorlickie, Oderne, Kwiatoń, Przysłop, Nowica, Leszczyzny i Kunkowa, zaś w 4 Bieliczna, Stawisza, Czertyżne, Czarna, Izby, Banica, Śnietnica, Brunary i Jaszkowa. Niestety już na pierwszy rzut oka widać, że książkom przydała by się porządna obróbka redakcyjna, której brak poważnie obniża wartość ogromnej pracy wykonanej przez autora. Egzemplarze, które znalazły się w naszym posiadaniu, oznaczone są jako bezpłatne, sfinansowane przez Unię Europejską.
Andrzej Piecuch, Wokół Uścia Gorlickiego. Szlakiem małej i dużej architektury sakralnej gminy Uście Gorlickie. T. 3. Krosno, [2010]. s. 288. A5
Andrzej Piecuch, W dolinie rzeki Białej. Szlakiem małej i dużej architektury sakralnej gminy Uście Gorlickie T. 4. Krosno, [2010]. s. 260. A5.