Fotografie Adriana Spuły

Członek Towarzystwa Karpackiego Adrian Spuła zaprasza na wystawę swoich analogowych fotografii do Antykwariatu Abecadło przy ul. Kościuszki 18 w Krakowie. W piątek 16 XI 2018 r. o godz. 19 podczas otwarcia wystawy będzie można zobaczyć większą liczbę prac. Tytuł wystawy „Światło było już tylko zamilkłymi ustami” jest cytatem z wiersza Nelly Sachs .
Autor fotogramów pisze tak:
Pęknięcie na murze, kształt gałęzi drzewa, światło na skale – to też zwierciadła. Choć patrząc w nie, nie widzimy swej twarzy – odbijają emocje, uczucia, a czasem coś, czego nie potrafimy nazwać, ale czujemy: mieszka i rezonuje wtedy w nas. (…)
Pamiętam z dzieciństwa pierwszą noc w ciemni urządzonej przez rodziców w domowej łazience; chwilę, w której przy skąpym czerwonym świetle na zanurzonej w kuwecie kartce papieru pojawiał się obraz. Było to przeżycie tak silne, że do dziś fotografia więcej ma dla mnie wspólnego z wywoływaniem duchów niż z surową dokumentacją. Kiedy więc fotografuję w Beskidach, Czarnohorze czy jednej z Jurajskich Dolin, nie chodzi mi o rzeczywisty wygląd przyrody, ale o jej intymną naturę, o esencję.
Może więc być ciekawie – serdecznie zapraszamy!

Udostępnij